Хърватия спечели бронзовите медали на Световното първенство в Катар. Хърватите спечелиха с 2:1 срещу Мароко битката за третото място в доста зрелищен мач с много чисти голови положения. Гвардиол откри за хърватите, а Дари изравни почти веднага. Победното попадение вкара Оришич.

Двубоят започна ударно и хърватите успяха да вкарат още в 7-та минута, когато Ловро Майер центрира от фаул, Перишич продължи с глава към Гвардиол, който също с глава засече за 1:0.

Отговорът на Мароко беше мигновен и в 9-та минута по почти идентичен начин мароканците изравниха. Ашраф Хакими центрира от фаул, Ловро Майер опита да изчисти с глава, но топката отиде право при Ашраф Дари, който отблизо с глава реализира за 1:1.

В 43-та минута Хърватия отново излезе напред в резултата след феноменален гол на Мислав Оршич. Той получи топката в наказателното поле и със страхотно изпълнение не остави никакви шансове на Боно - 2:1.

Мароканците изиграха силно второ полувреме, но така и не успяха да стигнат до изравняване.

В последните секунди на двубоя Ен-Несери стреля опасно с глава, но топката премина над вратата.

Хърватия за втори път печели бронза на Мондиал, след като успя да го направи и през 1998г. На миналото Световно хърватите играха финал и загубиха от Франция с 2:4.

Мароко написа история и стана първият африкански отбор, който достигна до полуфиналите на Световно първенство.

Хърватия: Доминик Ливакович, Йосип Станишич, Йосип Шутало, Йошко Гвардиол, Иван Перишич, Матео Ковачич, Лука Модрич,  Мислав Оршич (Кристиян Якич 90 + 5 мин.), Ловро Майер (Марио Пашалич 66 мин.), Андрей Крамарич (Никола Влашич 61 мин.) Марко Ливая (Бруно Петкович 66 мин.)

Мароко: Боно, Ашраф Хакими, Жауад Ел-Ямик (Селим Амала 67 мин.), Ашраф Дари (Бадр Бенун 64 мин.), Яхия Атиат, Алах, Софян Амрабат, Абделхамид Сабири (Илиас Шаир 46 мин.), Билал Ел-Канус (Азедин Унахи 55 мин.), Софиян Буфал (Анас Зарури 64 мин.), Юсеф Ен-Несири, Хаким Зиеш