Предполагам, че за хората, които ме познават, е ясно какъв партиец мога да бъда. Но да кажем, че това е моят начин да дам знак на хората, че в "Продължаваме промяната" всичко е чисто и затова аз съм част от тях. Това заяви депутатът Христо Петров от "Продължаваме промяната" пред Нова тв.
За участието си в законодателната власт той каза, че е свикнал в живота му всичко да се случва по-бързо, а в парламента нещата стават по-бавно "и това много ме ядосва. Резултатите ще се видят, трябва малко време".
Относно споровете в управляващата коалиция Ицо Хазарта коментира: "Така са решили хората. Когато има обединение от различни хора, е нормално да има спорове".
Запитан за мнението му дали България трябва да изпрати военна помощ на Украйна той коментира, че дори Северна Македония е оказала такава помощ, а в ЕС само България и Унгария - не са.
Относно клипът на министъра на куктурата Атанас Атанасов, той заяви, че е сигурен, че министърът си е направил изводите, а проявата му е била необмислена.
"Много силно впечатление ми направи коментарът на Камен Донев. Не мога да говоря от името на Кирил и Асен, но си мисля, че ако Камен Донев иска да е министър на културата, той би бил добър министър. За всяка позиция, не само за тази, на нас ни трябват компетентни и честни хора, които да не се страхуват. Със сигурност Камен Донев е компетентен и честен човек. Не съм сигурен за страха. По-лесно е да си пълниш залите и да критикуваш, а когато си в тази битка трябва да даваш отговори", коментира Христо Петров.
Акценти
Виж всички
Кметът на Пловдив също на молитвената закуска при Тръмп
Нова вълна от телефонни измами залива Пловдив
Машините за кафе „заседнаха" между лева и еврото