
От ГЕРБ поискаха оставката и на главния секретар на МВР Главен комисар Петър Тодоров заради убития граничен полицай на граничната ни бразда с Турция. Това заяви зам.-председателят на ГЕРБ Даниел Митов, предаде БНТ.
Припомняме, вчера лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов поиска оставката на вътрешния министър Иван Демерджиев.
"Ние поискахме вече оставката на вътрешния министър (Демерджиев) и настояваме на нея, както и на оставката на главния секретар на МВР, чиято работа всъщност е свързана с именно оперативното ръководство на този тип действия по охрана на границата. Очевидно е, че професионалното ръководство, политическото ръководство не са си свършили работата. Помните, че допреди години и половина за подобни инциденти не можеше да става въпрос”, каза Митов.
Според него липсва координация между българското правителство и правителството на Република Турция в случая по контрола на миграционните потоци. „Подобна координация липсва и с Гърция За съжаление наблюдаваме и пик в трафика на наркотици", каза Даниел Митов.
По думите на съпредседателя на "Демократична България" Атанас Атанасов искането на оставката на служебния министър Демерджиев е пресилено. Проблемите по българо-турската граница не са резултат от неговата работа, заяви
"Ако вземем да разгледаме внимателно целия казус в дълбочина, трябва да си дадем сметка колко, 200 милиона мисля, че бяха похарчени за ограда и виждате какво е нейното качество. Така че сега от този криминален случай, между другото, такива драматични искания да се правят е несериозно. Според мен Борисов, вместо да си зарови главата в пясъка от цялата тази история, според мен изпреварващо иска да избяга от отговорност", каза Атанасов, който е бивш ръководител на контраразузнаването.
Още от категорията

"Величие" внесе вот на недоверие на тема екология


Депутатите приеха оставката на Кирил Петков
Акценти


Депутатите приеха оставката на Кирил Петков





Звезда на Ливърпул загина при катастрофа

