
Няма как проектите за пробива под Водната палата и този за строежа на стадионите на футболните отбори „Ботев“ и „Локомотив“ да бъдат заменени. Това категорично заяви кметът на града Здравко Димитров по повод искането на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов.
Бившият премиер е наредил да се отделят още финанси за довършването на спортните съоръжения и парите да дойдат именно от инфраструктурния проект, който да бъде отложен.
„Останах неприятно изненадан от това решение, тъй като пробива под Водна палата е важен проект за града и няма как да бъде заменен с друго. Имало е и обществено обсъждане по този въпрос и са минали процедури. Законово нямаме право да го заменим. Все едно от банката да ви отпуснат кредит за апартамент, а вие да си купите кола. Нужни са ни 20 милиона, за да довършим двата стадиона“, каза още градоначалникът.
Още от категорията

Голям данъкоплатец на Пловдив? ПИМК плаща налозите на камионите си в „Родопи” от 12 години

