
С пълно мнозинство Общинският съвет одобри промяната на учредителния акт на общинското дружество „Екобус – Пловдив”. То бе внесено от общинския съветник Веселина Александрова от ПП – ДБ, като на предишната сесия, то не събра нужните гласове.
При второто гласуване абсолютно всички 48 съветници го подкрепиха. С промяната на учредителния акт, управителя на дружеството, ще се отчита и пред Общинския съвет, като ще внася и доклади на всеки три месеца.
„Чрез промяната на учредителния акт и ние ще имаме по-голяма яснота какво се случва в него. При представянето на редовни отчети, ще имаме реална представа какви трудности се срещат и да можем, като принципал да ги преодоляваме”, каза Александрова.
Зам.-кметът по транспорт Савина Петкова заяви, че предложението е добро и ще бъде преодолян пропуск, който е направен при учредяването на дружеството.
„С оглед предстоящите действия , които ще направим с „Екобус”, те ще бъдат съгласувани и одобрено от вас – общинските съветници. Вие трябва да бъдете информирани каква е работата му и да бъде получена вашата подкрепа при развитието му. Това е една добра практика на публичност и прозрачност”, каза Петкова.
Още от категорията

Пловдивски съветник от БСП напусна партията, „социалистите” на ръба да останат без група

В Пловдив стартира нова социална услуга за хора с увреждания

Акценти


Спират майчинството при втори договор от днес


Джулай морнинг: Хиляди посрещнаха първия изгрев на юли


Градове с бъдеще: Къде си струва да инвестираш днес?


Решено: ЕВН повишава цената на тока с 3.6% от днес
