1 юни започна с 303 нови случаи на заразени с коронавирус, от които 32 в Пловдив. Това е 1,8% от направените тестове, а починалите за последното денонощие с вируса са 38.

COVID кризата в цифри: Новите случаи 303, в Пловдив 32Вижте последните данни

Доверието в полицията в Пловдив е изключително ниско, показва анкета на TrafficNews, публикувана след арестите в Трето РПУ. В продължение на 10 дни в сайта са гласували близо 2000 души. 64% от тях са категорични, че нямат доверие на органите на реда, тъй като полицаите се грижат приоритетно за своите лични интереси, а не за тези на обществото. 

След разкритията! Доверието в пловдивската полиция- критично нискоАнкета показва , че 4 от всеки 5 пловдивчани не вярват на органите на реда

Детска песни и глъчка огласят в сърцето на Пловдив. Празника на детето изкара десетки пловдивчани на Главната, където  имаше пъстра програма и разнообразни развлечения за малчуганите. Виенското колело също привличаше погледи, но много родители останаха разочаровани, тъй като не за всички деца влизането бе безплатно.

Първи оплаквания от Виенското колело, опашки обаче продължават да се виятОбещаната безплатна такса за деца се оказа не толкова "безплатна", сигнализираха родители

Министърът на културата посети Пловдив и в частност Голямата базилика. Той коментира спорната тема с бъдещите служители в атракцията, като даде своето мнение и по други наболели проблеми в сектора.

Проф. Минеков: Директорите на някои театри правят необясними дългове, но никой не им търсил сметкаКултурният министър посети Епископската базилика на Пловдив

Министърът на културата в Пловдив: Има решение на МС за Голямата базиликаКоментира финансовите проблеми в държавните културни институции

Рокадите във властта продължават. Бившият зам.-областен управител Евелина Апостолова стана шеф на Колодрума, след като бе освободена от служебния премиер Стефан Янев. Шефът на ДАНС под тепетата пък бе пенсиониран.

Евелина Апостолова стана шеф на „Колодрума”, след като бе освободена като зам.-областен управителДосегашният директор на ОП „Многофункционална спортна зала Пловдив" става неин заместник

Пенсионираха шефа на ДАНС в ПловдивРокадите в системата за сигурност продължават

Жители на район „Централен“ скочиха срещу баскетболното игрище на ул. „Марин Дринов“.

Защо? Едно от малкото хубави игрища в Пловдив "опъва" нервите на група пловдивчаниВече повече от година жители на "Централен" се борят за спокойствие, не искат баскетболната площадка да е "под тях"

От днес се връща и нормалното разписание на автобусите от градския транспорт в Пловдив.

Пускат повече автобуси по градските линии в ПловдивТова се случва след връщането на учениците в класните стаи

Осман Ракипов от Столипиново, хванат с близо половин килограм хероин, остава в ареста. С мярка „задържане под стража” са и двамата кърджалийци, които са му продали дрогата.

Осман Ракипов от Столипиново, хванат с половин килограм хероин край Пловдив – следен със СРС-таИзвестният дилът и снабдителите му остават в ареста

Проблемите по Околовръстното на Пловдив продължават. След светлината в тунела, че пътят скоро може да бъде удвоен, жалба в КЗК спря поръчката за проектирането на трасето.