
Над 20 тона отпадъци са събрани в голямото общоградско чистене. В кампанията „Чисто зелено“ в събота се включиха хиляди пловдивчани, както и кметът Здравко Димитров, неговите заместници, районни кметове, спортисти, представители на общинските предприятия, детски градини, училища, десетки големи компании, неправителствени сдружения, институции. Инициативата подкрепиха и футболистите от детско-юношеската школа на Ботев (Пловдив), както и фенове на клуба, които почистиха мемориален парк "110 години Ботев Пловдив". В добрия пример се включиха и цели семейства с деца.
„Сортирането на отпадъците продължава, но съдейки по бройката чували, събраният битов отпадък след общоградското почистване е около 16 – 18 тона“, съобщи директорът на ОП „Чистота“ Димитър Георгиев. В рамките на кампанията бе почистен не само битов, но и растителен отпадък. Близо 3 тона е биоразградимият отпадък (листа и клони) според ОП „Градини и паркове“.
“Това е първата акция от поредица подобни инициативи. Ще продължим с кампанията и наесен, защото искаме да създадем традиция в участието на гражданите в поддържането на града“, коментира зам.-кметът по екология Анести Тимчев, който се включи в почистването на район „Северен“.
В края на деня стотици участници получиха награди за своите усилия чрез томбола, която се разигра и в шестте района на града. Парични ваучери, подаръчни пакети, олекотени завивки, брандирани стъклени чаши бяха само част от подаръците, които партньорите на „Чисто зелено“ бяха осигурили за гражданите.
Акценти




Израел удари атомна централа в Иран

Моторист и пешеходка са в болница след катастрофи в Пловдив


Издирват жена за кражба в магазин на Главната


Ботев свиква Общо събрание на акционерите
Темите на Traffic News

Потушават бунтовете в културния сектор със 150 млн. лв.
