Балотажът в Пловдив е след броени дни, а двамата претенденти Славчо Атанасов и Иван Тотев разполагат дори с по-малко, за да убедят пловдивчани да гласуват за тях. Вместо обаче двамата претенденти да обърнат внимание на пловдивчани и техните проблеми те се заровиха в просене на подкрепа.
От сутринта няколко пловдивски медии правят сензационни журналистически разкрития как Славчо Атанасов заблуждавал хората, че Реформаторският блок го подкрепял, а истинският кандидат на дясното обединение е Иван Тотев.
Другата страна веднага пише опровержения. Славчо Атанасов с няколко публикации в социалните мрежи реди здраво пост след пост, показвайки, че партията на Кунева е категорично зад него! Отдолу следва разгорещена дискусия кой лъже, кой крив и кой прав.
Какво се получава? Единственото, което чухме като послание е, че и двамата кандидати гарантират пари от държавата, ако те седнат на кметското кресло. Чухме за живия и мъртвия град, за града на бутафорията и социалния град, за тоалетните и Пеещите фонтани, за ниските данъци и устойчивия бизнес. През това време и двамата не пропуснаха шанса да пришият един на друг кандидата на БСП Георги Гергов.
С други думи изкарването на мръсните ризи започна. Единият претендент призовава за мощна избирателна активност в събота. Вместо обаче и той, и другият да изпратят своите послания към хората, те се задълбаха в работата на другите партийни централи, както и взаимните обвинения.
Защо е толкова важна подкрепата на Божидар Лукарски, Радан Кънев, Меглена Кунева и Касим Дал? Аз лично не знам. Но явно е от изключителна важност за двамата първи на изборите в Пловдив. За мен дали Радан или Кунева подкрепя Тотев или Славчо няма никакво значение. Убеден съм, че и 99 % от пловдивчани не ги интересува това.
Убеден съм, че и ако този тон на задочни нападки през медиите продължи, активността в неделя не само, че няма да се увеличи, но и ще падне драстично. Не е нужно да има дебат тет-а-тет, за да може пловдивчани да решат за кого да гласуват. Да не забравяме обаче, че е много по-лесно да убедиш някого да не гласува за теб, отколкото да пусне твоята бюлетина. Продължавайки в този стил нищо чудно двамата да улеснят секционните комисии в неделя, като им намалят съществено броенето на бюлетини. Тогава обаче Радан, Лукарски и Меглена няма да са виновни...
Благовест Андонов, TrafficNews.bg
Още от категорията
Виж всички
Труповете край Петрохан не са това, което са! Защо вместо истина обществото получава спекулации
Чуйте децата, преди да е късно!
Акценти
Виж всички
Манол Пейков за избора на Зарков: Почтен и прогресивен човек
Машините за кафе „заседнаха" между лева и еврото