
Времето в Пловдив ще продължи да се застудява и температурите значителни ще се понижат в следващите дни. Очакват се и валежи от дъжд, които в края на седмицата ще преминават в сняг. Днес минималните температури ще бъдат между 1 и 3 градуса, максималните няма да превишават 5-6 градуса.
Над страната ще продължи да духа умерен вятър от изтоксевероизток и с него ще нахлува студен въздух. Ще бъде предимно облачно. На места в западните и планинските райони ще има валежи от дъжд, който с понижението на температурите ще преминава в сняг. Минималните температури ще са между минус 1° и 4°, максималните - между 2° и 7°, в София минимална - около 2°, максимална - около 4°. Атмосферното налягане е по-високо от средното за месеца и ще продължи бавно да се повишава.
Над планините ще бъде предимно облачно, в масивите в западната половина от страната - с валежи от сняг. Ще духа до умерен вятър от изток-югоизток, който до края на деня ще се ориентира от север-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 0°, на 2000 метра - около минус 3°.
Над Черноморието ще е предимно облачно, на отделни места е възможно да преръми слабо. Ще духа умерен до временно силен вятър от север-североизток. Максималните температури ще са 5°-7°. Температурата на морската вода е 9°-10°. Вълнението на морето ще бъде около 3 бала.
Още от категорията

Блъснаха 11-годишно дете на пешеходна пътека в Казанлък

Крави спряха бързия влак Бургас- София

Силви Кирилов: Исканията на младите лекари са справедливи
Акценти






Адвокат нарече катастрофиралата Дебора "боклук"

Голям пожар в село Косово, над 50 души се борят с огъня

