“SOS! Час на внимание“ започва мащабна кампания в общините в Пловдивска област. От вторник доброволците, които помагат на самотни възрасни хора, отиват в Община Марица. Там всяко едно от селата ще бъде посетено от тях. Възрастните хора от селата край Пловдив ще могат да разговарят с доброволците, а ако имат желание ще им бъде измерено кръвното налягане, както и кръвната захар.
След Марица “SOS! Час на внимание“ влиза в общините Куклен и Родопи, където възрастните хора ще намерят подкрепа. Досега в пловдивските общини са проведени кампании в Хисаря, Калояново, Карлово, Съединение, Брезово и други. Проведени са 315 кампании, като са обхванати 21 000 жители на различни градове и села на територията на Област Пловдив. В началото на годината от “SOS! Час на внимание“ си бяха поставили целта да обиколят всички общини в Пловдив, като до края на 2015-та те ще спазят обещанието си.
“SOS! Час на внимание” е кампания, която цели да ангажира всеки, който има възможност и добра воля да се включи в ежемесечните акции на ТРАФИК СОТ и БЧК. Доброволците гостуват на самотните възрастни хора, разговарят с тях, изслушват и им помагат в домакинството.
Освен към доброволци, кампанията “SOS! Час на внимание” е отворена и към големите фирми и компании, които могат да се включат в нея, чрез ангажиране на своите служители в доброволчески дейности.
В Област Пловдив през последните година и половина служителите на “СОЦИАЛНА ПРОГРАМА В ПОДКРЕПА НА ХОРАТА” на ТРАФИК СОТ са реагирали 575 пъти на „медикал бутон“ и са осигурили спешен превоз до лечебно заведение и съдействие на Бърза помощ, осигурили са превоз до лекар на самотни хора 12 080 пъти и 13 200 пъти са купили лекарства на трудно подвижни хора. Хората от кампанията са провели 96 000 обаждания с абонати, отзовали са се на 1 920 сигнала за проблеми с телефонни измамници, 750 пъти са реагирали на сигнали за взломни кражби, 900 пъти са се намесили при случаи с насилие, проблеми със съседи и др.
Служителите на охранителната фирма оказват съдействие при тежка физическа дейност, при битови проблем, при закупуване на храни на трудноподвижни хора. Регистрирани са 12 800 такива случая. 14 500 пъти охранители са осигурявали превоз на трудно-подвижни хора до банка, комисия ТЕЛК, община, кметство или друга институция. 24 000 са превантивните посещения в домовете на възрастни хора.
TrafficNews.bg
Още от категорията
Малинов ще поиска бизнесът да бъде компенсиран за високите цени на тока през следващите 3 месеца