Типично пролетно време с периоди на слънце и дъжд ни очаква утре. На места са възможни и гръмотевични буре, а температурите в Пловдив стигат до 24 градуса.

През нощта на отделни места главно в Западна България ще има краткотрайни валежи от дъжд, възможно е и да прегърми. Над останалата част от страната облачността ще е разкъсана до предимно ясно. Минималните температури ще са между 9° и 14°. Утре облачността ще е променлива, предимно купеста и купесто-дъждовна. На много места, главно в часовете около и след обяд, ще има краткотрайни валежи от дъжд, в отделни райони интензивни и придружени с гръмотевици. Ще духа слаб, в Дунавската равнина и западната част от Горнотракийската низина – умерен запад-северозападен вятър. Максималните температури ще са между 21° и 26°.

Над планините облачността ще е по-често значителна и главно в часовете около и след обяд ще има валежи от дъжд, на места придружени с гръмотевици. Ще духа до умерен запад-северозападен вятър. Максимална температура на височина 1200 метра – около 15°, на 2000 метра – около 8°.

Над Черноморието облачността ще значителна, предимно купеста и купесто-дъждовна. Главно в следобедните часове ще има валежи от дъжд. Не са изключени и гръмотевични бури. Вятърът ще е слаб, преди обяд от юг, след пладне – от запад. Максимални температури между 18° и 22°. Температурата на морската вода е 13-14°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.