Новинарски екип от bTV беше нападнат, докато издирва каналджии на нелегални имигранти в столичния квартал "Факултета". Според източници на медията, там живеят голяма част от трафикантите, които превозват бежанци под полицейски чадър.

Едно семейство вече 9-ти месец издирва своя близък - Стоян Колев, изчезнал мистериозно, докато вози към Калотина нелегални имигранти. „Искам по-рано да умра. Не мога да го преживея. Искам си детето, искам истината”, казва майка му. Хората са категорични – ако мъжът е нарушил закона, трябва да си понесе наказанието, но трябва да се знае какво се случва с него.

Колегите му каналджии, които го включват в схемата, са на свобода. Още преди година единият от тях разказал за финансовата връзка между тях и полицаи край Сливница. А днес във "Факултета" дори разпознават задържаните полицаи. На пътните полицаи се плащали по 40-50 евро на кола. Според жителите на "Факултета" в част от къщите се настаняват нелегални имигранти - срещу 20 евро на вечер. И оттук каналджиите директно ги превозват до Калотина. С помощта на полицаи.

Според източници на медията, конкретна зона във "Факултета" е сборният пункт на каналджиите. А на мястото екипът открил бус, за който местни твърдели, че се ползвал именно за превозване на бежанци. Въпросите на репортерския екип били посрещнати с агресия и опит камерата на телевизията да бъде строшена.

За секунди пред буса се събрала голяма част от квартала.

„Не е вярно, че возим бежанци. Ще го отворите, ще видите, ако искате, го разглобете”, кълнат се ромите. Шанс да снимат буса отвътре, така и не е бил даден на репортерите. Екипът си е тръгнал без отговори, но със скъсани дрехи - заради агресията.

Още новини четете ТУК

TrafficNews.bg