Покоряване на препятствия, „щурмуване” на сграда, маркучи и внушителни каранове бяха част от Състезанието по пожароприложен спорт за Купата на Българската федерация за противопожарен спорт, която се провежда в Пловдив. В турнира участват над 80 състезатели, от 9 области в страната.
Пожарникари от цялата страната показваха способностите си на лекоатлетическия стадион до Гребната база. От вчера те мериха сили в две дисциплини - “Изкачване с щурмова стълба” и “Пожарна щафета 4х100 м с препятствия”. Днес огнеборците дадоха всичко от себе си по време на третата, последна дисциплина “100-метрова пътека с препятствия”.
Републиканският преглед по пожароприложен спорт е едно от най-престижните състезания у нас. Той се провежда всяка година, като през 2019 година домакин е град Пловдив. Турнирът е подготовка за реални ситуации.









Още от категорията
Виж всички
От екологични съображения: Европа предлага да има високоскоростна жп линия между София и Атина
Акценти
Виж всички
По-голяма ледена пързалка ще радва пловдивчани тази година
Силно земетресение в Гърция се усети и в Пловдив
„Умни” гривни следят самотни възрастни хора в Пловдив
Темите на Traffic News