Белгийските овчарки Булет и Чили ще вземат участие в тазгодишното издание на тактическото обучение за служебни кучета. То ще се проведе в средата на месец март в баварския град Манхинг, където има специален тренировъчен център.

В Бавария младите четириноги ще бъдат съпроводени от своите водачи. В рамките на програмата са предвидени тактически тренировки по откриване на експлозиви, охранителни дейности, откриване на следи и дори оказване на първа помощ на пострадали кучета. Предвидено е и състезание за откриване на взривни материали. Тактическото обучение се ползва с голям интерес от силите на реда и армейските среди в цяла Европа. Очаква се тази година то да бъде посетено от над 150 униформени с над 60 кучета.

Белгийската овчарка Булет е на 3 години и половина, а Чили е на 1 година и половина. И двамата четириноги са част от екипа на Дирекция „Специални операции и борба с тероризма“.