Очакваме над 5% ръст на туристите спрямо 2019 г., заяви служебният министър на туризма Илин Димитров.
"В цифрово изражение това е около 4,9 милиона туристически регистрации, това очакваме през лятото".
Той цитира данни на Световната организация по туризъм (UNWTO), според които България е на шесто място в света по "най-добре" представяща се държава за първото тримесечие на 2023 спрямо 2019.
Това се дължи на много фактори, единият от които е добрата реклама и активният бизнес. Бизнесът започна да работи активно и резултатите са налице. Очакваме много добър летен сезон, каза Димитров.
Регистрирахме най-успешния зимен сезон откакто водим статистика - туристите са с 23 на сто над 2019 г. и 25 на сто над миналата година, въпреки неблагоприятните климатични условия през тази зима. Това е един от основните показатели за работата на всеки един министър на туризма - реализираните нощувки и вкараните в бюджета средства, изтъква още Илин Димитров. Той цитира данни на Световната организация по туризъм (UNWTO), според които България е на шесто място в света по "най-добре" представяща се държава за първото тримесечие на 2023 спрямо 2019.
Още от категорията
Виж всички
Пребиха общински служител заради поставена скоба в Монтана
РЗИ-Бургас затваря дома за стари хора в Поморие
Акценти
Виж всички
Гъста мъгла обви Пловдив тази сутрин