Започна извънредното заседание на бюджетната комисия по предложенията на второ четене в актуализацията на държавния бюджет.
Депутатите приеха да се увеличат със 100 млн. капиталовите разходи на общините, други 30 млн. са предвидени за заплати на общините.
Приеха още 1.4 млн. за сценични изкуства.
Общо за култура бяха гласувани 51 милиона лева.
Министърът на труда поиска да се предвиди до 5,5 млн. лв. в бюджета на НОИ за заплати, предава БНТ.
Комисията прие държавният дълг да се увеличи от 7,3 на 10,3 млрд. лв. с 15 гласа "за" и 7 "въздържали се" от ГЕРБ.
Депутатите приеха над 1 млрд. лв. държавни гаранции за теглене на кредити от "Булгаргаз" и "Булгартрансгаз". От тях 300 млн. лв. са за "Булгаргаз", с които авансово да заплати втечнен газ, а над 764 млн. за "Булгартрансгаз" за разширението на "Чирен", конектора със Сърбия и за 60 км. ново газово трасе.
От ГЕРБ се обявиха против, че по инфраструктурните проекти има еврофинансиране, а средствата за авансовото плащане всъщност отиват да покрият дълговете на "Булгаргаз" към НАП и банки за над 300 млн. лв.
Още от категорията
Виж всички
МОН даде заден за намаляването на паралелките с чужд език
КНСБ: Приетият бюджет е закъснял и компромисен
Акценти
Виж всички
50 срещу 4000: Когато каузата я няма, улицата остава празна
Почина големият пловдивски архитект Иван Делчев - Чудото