Лоша новина дойде от Варна. Командирът на падналия в морето край Варна военен хеликоптер AS „Пантер“ – 565 MB кап. Георги Анастасов е починал от раните си, съобщиха от Военноморска болница.

Припомняме, български военен хеликоптер падна в Черно море по време на тактическо учение. Пострадали са тримата членове на екипажа. Инцидентът е станал около 12,30 часа. Летателният апарат "Пантер" е от състава на Военноморските сили и е изпълнявал задачи по учението „Черно море – 2017“. 

По първоначална информация двама от ранените - капитан Павел Симеонов и капитан Анатоли Апостолов, са с леки травми, а третият - кап. Георги Анастасов, беше с тежка травма, с опасност за живота. Пострадалите военнослужещи бяха транспортирани и настанени във Военната болница във Варна, пише Факти.бг. Междувременно близките им бяха уведомени за инцидента.

При инцидента членовете на екипажа на фрегата „Дръзки“ и водолазен екип са действали незабавно за оказване първа помощ на пострадалите.