Поредната сграда, в която бабите и дядовците на днешни пловдивчани, са обработвали тютюн излезе на пазара за продажби. Тютюневият склад разположен на ул. "Васил Априлов" и ул. "Филип Македонски" години наред представляваше пространство за нощни забавления.
Ако стените на тютюневия склад можеха да говорят биха дали повод за не един и два развода или пък биха предоставили пикантна информация на днешната младеж за лудориите на техните родители.
В помещенията му отекваха чалга ритми на един от първите поп-фолк барове в Пловдив - "Най клуб". Култовото заведение, стопанисвано от братя Корадови, години наред бе сред най-посещаваните дискотеки под тепетата.
Междувременно до него се настани и друг известен клуб "Ликьор", като името служи и до ден днешен за отправна точка сред пловдивчани. С чаша в ръка, гостите се наслаждаваха на съвсем различни музикални сетове от 80-те и 90-те. Ретро клубът бе сред най-предпочитаните места за забавления до първите лъчи на изгрев слънце. Негов наследник пък стана Клуб 29, който просъществува само 1 година. На мястото на чалга клуба пък изникна гръцка таверна.
Днес сградата, която все пак не попада в ансамбъла на Тютюневия град, въпреки нейното промишлено предназначение през 20 век, е в окаяно състояние. Фасадите ѝ се рушат, а долната и част носи спомен от почти всяка дискотека, настанила се там.
Собствениците на сградата обаче са задлъжнели сериозно към банка, която към момента е задействала процедура по публична продан на имота, за да бъдат удовлетворени дългове за близо 1 милион лева. Тютюневият склад се издига на 4 етажа, от които се продава първият разделен на пет дяла /А, Б, В, Г, Д/ с обща площ от 3635 кв.м. и обща цена 3 216 469 лева. Търгът за продажба ще бъде открит на 11 юни, когато ще стане ясно каква ще бъде минималната цена за всяка от частите.
Още от категорията
Цената на "Беркут" падна до най-ниската си стойност от 6 години насам, ще се намери ли купувач?