Денят на откровенията в "Ергенът" дойде - в днешния епизод дамите и ергените бяха написали анонимно въпроси към избрани от тях хора, от които искат да получат искрени отговори. Доста от тях, разбира се, бяха насочени към Даниела. По-голямата част от момичетата не я харесват и смятат, че тя не е в предаването за любов, а за да напише втората си книга и евентуално да бъде избраницата на Мартин, който ще й осигури охолен живот. Тя отрече твърденията, написани под формата на въпроси, а на моменти дори не отговаряше по същество на тях - заобикаляше ги. 

Най-обидени останаха Анна-Мария и Мартина, защото видяха, че Мартин не приема нападките към Даниела, а дори напротив - смята, че повечето момичета преувеличават и че Даниела е правилната жена за него.

„Видях истинските лица на момичетата и не останах много доволен. Даже съм малко разочарован“, каза Мартин след Деня на откровенията.

„Половината въпроси наистина бяха към Даниела. Ами, може би тя е най-интересна и най-провокативна. Може би не се харесва на момичетата и заради това, че имам интерес към нея. Това, че може би е надменна с тях в къщата и не комуникира с тях, също ги дразни“, каза Мартин.

„Всичките тези неща са провокирали всичките тези въпроси. Разбрах колко много не я харесват останалите. Тя съвсем директно си каза: "Не съм дошла за приятелства, ако не ми е приятно – страня". На мен на Даниела отговорите ми харесаха. Разбрах техните доводи, но честно казано разбирам и нейните“, допълни той.

Ергените имаха право да изберат по една дама, която да изведат на вечеря, а условието беше да изберат тази, която е била най-искрена в отговорите си. За Мартин това беше Даниела, за Виктор – Любомира, а за Васил – Ферай.

Съвсем типично и нормално преминаха срещите на Мартин и Даниела и тази на Виктор с Любомира, които вече не крият близостта си, а напротив – показват си го непрестанно, когато са насаме. По-различно и въпросително обаче мина вечерята на Ферай и Васил. В самото й начало Ферай започна да поставя своите виждания и желания в отношенията й с мъж, които до някаква степен много си приличат с тези на Даниела. Ферай иска да бъде глезена материално с подаръци и цветя. Васил остана с убеждението, че пред него стои по-скоро прототип на Даниела.

В следващия епизод предстои Мартин да се срещне с трите момичета, които са най-обидени – Анна-Мария, Мартина и Силвия. Там той ще представи нещо напълно ново за този сезон – появата на черна роза, роза за размисъл.