След като тази сутрин читател на Trafficnews.bg сигнализира за таксиметров шофьор, който си спретна „кибик парти” върху пешеходна пътека до болница, друг наш читател, работещ като таксиметров шофьор, ни потърси, за да коментира темата.
В писмото си възмутеният Владимир Илиев споделя, че всички набеждават таксиметровите шофьори за „най-голямото зло” на пътя, но „никой не се пита защо има 1800 общински разрешителни за таксита и само 150 места на регламентираните стоянки (в повечето случаи заети от цивилни коли)".
Според таксиметровия шофьор не е редно гражданите да „подскачат до небесата”, а да се обърнат за безредиците към Общината: „Ще проличи, че съм пристрастен, но къде трябва да спре колегата, за да си изпълни заявката? Къде бяха всички защитници на правилника за движение по пътищата, когато общината премахна стоянката пред болницата? Възмутеният гражданин смята ли за по удобно таксито да спре на автобусната спирка да си изчака клиентите” – коментира шофьорът.
Според повечето таксиметрови шофьори, стоянките не са защитени и трябва да придобият статута на автобусните спирки.
„Много са случаите, когато гражданите не се съобразяват с местата, обособени за таксиметровите коли и паркират без грам неудобство. Освен това, често пътниците ни имат претенции, къде точно да ги оставим и не са малко случаите, в които сме си патили от невъзпитани граждани” – коментират таксиджийте.
Факт е, че всекидневно възмутени граждани пък се оплакват от поведението на таксиметровите шофьори и „приключението” да се возиш в пловдивско такси.
Явно проблемите на тази тема не са само в България, но и по света. Ето, например какво решение са намерили в Рим: „Таксиметровите шофьори в Рим ще ходят на курсове за добри маниери и английски език. Предвидени са осем часа по практически английски език за 750 таксиметрови шофьори, както и обучение как да предразполагат туристите да се чувстват добре дошли в италианската столица”, съобщава Асошиейтед прес.
Оставяме темата отворена, за да могат читателите ни да споделят личния си опит като коментар.