Бразилското крило на Славия Фернандо Силва е напълно здрав и е на разположение на Милен Радуканов за гостуването на Ботев.
Както е известно, непосредствено преди срещата с Берое, загубена от "белите" с 0:2, Фернандо вдигна температура, заради което бе изваден от титулярния състав.

Въпреки това той се появи на полувремето на срещата, но бе далеч от познатото си ниво. След два дни почивка техничарят е като нов и е готов да помогне на Славия да прекъсне серията от две поредни загуби.

Друг от основните футболисти на "белите" - португалското крило Карлос Фонсека, е аут за срещата, тъй като се възстановява от операция. Очаква се той да се завърне на терена след около месец.

Много по-тежко е положението на талантливия защитник Стефан Велков. Младежкият национал, който беше пред трансфер във Фулъм в началото на лятото, скъса кръстни връзки и няма да играе футбол повече през тази година.