Мъж е в болница след гонка и последвала катастрофа край Панагюрище. Малко след 4.00 часа в неделя дежурен автопатрул забелязал луксозния автомобил да се движи по улица в средногорския град. Униформените подали ясен сигнал със светлинна и звукова сигнализация – стандартна проверка. Вместо да спре, водачът натиснал газта. Колата профучала през спящия град и поела към изхода в посока село Оборище.
Преследването продължило само минути. На спешния телефон бил получен сигнал за самокатастрофирал автомобил в същия участък. Пристигналите полицаи открили разбития „Мерцедес“ край пътя – зад волана бил 25-годишен мъж от Панагюрище. Младият шофьор е транспортиран и настанен в местната болница с травма в областта на гърдите. По случая е образувано досъдебно производство под надзора на Районна прокуратура – Пазарджик, а разследването продължава.
Но това не е единственият тревожен случай от последните дни.
Четирима водачи са задържани в областта в рамките на уикенда за шофиране след употреба на алкохол и наркотични вещества. Сред тях са 26-годишен мъж от септемврийското село Ковачево, 20-годишен от Пазарджик и негов 39-годишен съгражданин. И тримата са засечени да управляват автомобилите си под въздействието на наркотични вещества.
Най-фрапиращ обаче е случаят с 31-годишен жител на Ветрен. При проверка органите на реда установили, че той шофира не само под въздействието на дрога, но и с концентрация на алкохол над 1.2 промила – ниво, което по закон вече представлява престъпление. Комбинацията от алкохол и наркотици превръща управлението на автомобил в потенциално смъртоносна заплаха – както за самия водач, така и за всеки на пътя му.
И четиримата са задържани, а срещу тях са образувани бързи производства под надзора на прокуратурата.
Серията от инциденти и нарушения в рамките на няколко дни отново поставя болезнения въпрос за безразсъдството зад волана. Гонката в тъмнината и катастрофиралият „Мерцедес“ са само видимата част на проблема – зад тях стоят решения, взети под влияние на алкохол, наркотици и усещане за безнаказаност. Този път се е разминало без фатален край. Следващият може да не е толкова „късметлийски“.
Още от категорията
Виж всички
Полицай с 2,2 промила блъсна кола с 8-годишно дете и баща му
54 пияни и дрогирани зад волана спипа полицията за ден