
Премиерът Бойко Борисов пристигна в новия храм "Св. Архангел Михаил". Преди това тук вече бяха дошли българският патриарх Негово Светейшество Неофит I и Симеон Сакскобургготски. В препълнения храм влезе и военният министър Николай Ненчев, предаде репортер на TrafficNews.bg.
Бойко Борисов приветства присъстващите, ръкува се с мнозина и се отправи към службата, водена от Пловдивския митрополит Николай, която все още продължава. Малко след като министър-председателят влезе в храма, дядо николай каза: "Г-н Борисов е първият, който възобнови градежа на храмове и манастири. Царят положи основите на 10.06.1996 година, когато направи първата копка. Такива управници са признати от Църквата, продължи владиката. След седмица ще има избори и дано не разделят народа. Лесно е да се строи казино, ресторант и дискотека, дяволът помага там. Но църква е трудно да се строи, защото дяволът беснее", каза от амвона митрополит Николай. И добави, че при откриването на църква във Владая премиерът Борисов заявил: "Строителството на църкви е част от националната сигурност на България".
Програмата на Бойко Борисов предвижда след Асеновград да посети и Пловдив. Под тепетата премиерът ще види мястото, отредено за преместване на авиомузея в Крумово, ще разгледа обновения булевард "Васил Априлов" и ще посети новия все още недовършен зоопарк.
Очаквайте подробности!
TrafficNews.bg
Още от категорията

Край на водния режим в Пловдивско! Секторът си отдъхна след лято 2024, което "изпи" водата ни

Земетресение от 5,1 край бреговете на Азербайджан

Акценти

Ватиканът обяви кога ще бъде погребан папа Франциск







Почина телевизионната водеща Диляна Грозданова
