
UFED – това е специално устройство, използвано от ФБР за хакване на смартфони. Също така то е използвано от вътрешното министерство на САЩ и много органи на реда по света. Но в последно време джаджата стана достъпна буквално за всеки.
Съвременните апарати от този тип се продават на цени между 500 и 15 000 долара, като сумата зависи от модела. Но относително старите модели могат да се намерят и за по 100$. Според слуховете те са продавани от полицията. При това в някои случаи, на тях е запазена информацията, получена от смартфоните, като понякога тя е използвана като доказателство в съда. Резултатът е, че се появява изтичане на информация.
Експерти в областта на сигурността направиха специално разследване. Оказало се, че в купените устройства за хакване се съхранявала информация за това какви телефони са били хаквани, също така и какви данни са били получени от тях. В съвсем крайни случаи са били запазени текстови съобщения и списъци с контакти.
Хакинг машините не са съвместими с последните версии на iOS, но както е показало изследването, с помощта на такава машинка е възможно да се получи достъп до блокиран iPhone X, под iOS 11.
Google и Apple постоянно се борят с подобни приспособления. Основният производител на тези джаджи е Cellebrite. Компанията забранява тези устройства да се препродават, а изисква да бъдат връщани обратно, след като станат ненужни.
Превод и редакция: Trafficnews.bg
Още от категорията
Виж всички

Създадоха първата българска електрическа яхта

НАСА проучва планета, на която може да има вода
Акценти
Виж всички




Почина холивудската легенда Робърт Редфорд



Ученик от Хасково извади оръжие и стреля в класната стая
