Бараж от руски ракети и дронове срещу украинската столица през миналата нощ. 8 са жертвите, разрушена е жилищна сграда. Часове след ударите украинският президент Володимир Зеленски пристигна в Лондон за разговори за отбрана.

Украинските военновъздушни сили обявиха, че Русия снощи е използвала 352 дрона и 16 ракети срещу територията на Украйна. Нападението причини щети в 6 от 10-те административни района на Киев.

Във Великобритания Зеленски се среща с крал Чарлз Трети, с премиера Киър Стармър и с председателите на двете камари на парламента. "Ще преговаряме и за нови и мощни стъпки за увеличаване на натиска върху Русия", написа Зеленски в "Екс" след смъртоносната руска атака в украинската столица Киев.