
Единствената помощ, която някои от пострадалите от тежките наводнения в Македония получават, идва от българи. Преди три дни в стихията отне живота на над 20 души. В Скопие последиците от бедствието вече почти не личат. Не такова обаче е положението в покрайнините.
Жителите на близкото село Стайковци, например, все още не могат да изчистят домовете си от калта, нанесена от водата, съобщава bTV. Досега никой не ни е помогнал, само българите, разказа Сто̀ян Младеновски. В цялото село хората разчитат на екипите, изпратени от България.
Вчера отводнихме над 40 къщи, днес продължаваме с още няколко, разказа Красимир Димитров от Столична община. Той е част от екипа, изпратен в неделя от кмета на София Йорданка Фандъкова. С нашите пет помпи не успяваме да смогнем, но продължаваме, каза той. От македонска страна никой не организира екипите доброволци. Ходим от къщите и питаме хората имат ли нужда от помощ, каза Димитров. Местното население много ни помага и е много доволно от нас.
По думите му в Стайковци помагат само българи.
TrafficNews.bg
Още от категорията

Земетресение в района на Халкидики

Марк Рюте: Русия може да атакува НАТО в рамките на 5 години

Марк Рюте: Путин не търси мир, НАТО стои зад Украйна
Акценти





Излязоха резултатите от матурите!

Трима мъртвопияни хванаха за ден по пътищата в Пловдив


