
Задържаният 31-годишен разпространител на оръжие на черния пазар, който е продал пистолета „Глок 17“ на стрелеца от Мюнхен, е разкрил повече информация за това колко е похарчил младежа за въоръжение. Търговецът на смърт казал на разследващите, че тийнейджърът е заплатил 4,350 евро при две транзакции.
Това заяви в сряда франкфурктския прокурор Александър Бадле, предава Deutsche Welle в английската си редакция, цитирани от Фокус. Стрелецът, с двойно гражданство на Германия и Иран, е закупил пистолета и 100 патрона на 20 май за 4 хил. евро, е признал разпространителят на нелегално оръжие.
После стрелецът е купил други 35 патрона за 350 евро на 18 юли, четири дни преди безразборната стрелба в търговски център в Мюнхен, която отне живота на 10 души, включително неговия. Тийнейджърът се е свързал с дилърът през „тъмната мрежа“ – част от интернет, която изисква специален софтуер за достъп. Задържаният дилър на нелегално оръжие е дал на властите информация за скривалище за оръжия в гориста местност до Кьолн.
TrafficNews.bg
Още от категорията

Марко Рубио ще участва в неофициална среща на НАТО в Турция, посветена на Русия и Украйна


Акценти




Пожар е изпепелил заведение в Бачково

Пожар пред Окръжна болница, горя бивше заведение



