Петима души загинаха след като самолет се разби в Малта. Те са били част от френска наблюдателна мисия, която продължава от пет месеца насам. Целта ѝ е борбата с трафика на хора и дрога.
Първоначално вестник "Таймс ъф Малта", позовавайки се на свои източници, писа, че става въпрос за двумоторен витлов самолет на граничната агенция "Фронтекс", отправил се за Мисрата в Либия. Агенцията съобщи в "Туитър" по-късно, че машината не е била изпратена от нея.
Топ дипломатът на Европейския съюз Федерика Могерини обяви, че няма служители на ЕС, пострадали в катастрофата, нито полетът е бил свързан с дейности на съюза, съобщи Ройтерс, цитиран от Дневник. Катастрофата е станала на международното летище в Малта, което се намира на около 5 километра от столицата Валета.
Свидетели разказват, че самолетът е излетял, но след това се е наклонил надясно и се е разбил в земята. Последвали две експлозии. Полетите от и до международното летище бяха спрени за няколко часа.
Минути след катастрофата здравният министър на страната съобщи в "Туитър" телефонен номер за спешна психологическа помощ.
TrafficNews.bg
Още от категорията
Виж всички
Иран обяви „ценна награда" за залавянето на пилот от свален американски изтребител
Акценти
Виж всички
Въвеждат защитен ляв завой на ключово кръстовище в Пловдив
Влак, пътуващ за Пловдив, дерайлира, има пострадали пътници
Пловдивски спецполицай е задържан за детска порнография