Родителите на детето, което беше замесено в скандал с българския консул в Кипър Виолета Ралева, проговориха пред bTV. Ралева беше задържана вчера заради подозрения в опит за отвличането му.

По думите на близките му, те не са имали никакви предварителни уговорки с консула.

„Нямаме никакво логично обяснение, както и самата г-жа Ралева няма обяснение, защо е предприела това действие принудително да вземе детето от училище. Категорично заявяваме, както аз, така и съпругата ми, че нямаме никакви устни уговорки с нея по какъвто и да било повод, най-малко свързано с детето", каза бащата Борислав Несторов и допълни:

"Няма никакви пълномощни, издадени от наша страна. Казвам ви съвсем искрено и откровено, просто сме потресени всички. Не мога да повярвам, че това нещо се случва от човек, който е на пост като консул, държавен служител".

На въпроса дали това е отвличане, бащата отговори, че човек може да тълкува нещата по много начини. Тя е неадекватна личност, на която не може да се предположи следващата крачка, заяви родителят.

Още новини ТУК

TrafficNews.bg