
В събота, 30 март, в Москва избухна пожар в Московския държавен технически университет „Бауман“.
Запалил се е покривът на сградата на улица "Бригадирски", която е в процес на реконструкция. Това съобщи руската информационна агенция ТАСС, позовавайки се на оперативните служби.
"Има гъст сив дим. Извършва се евакуация. На мястото са пристигнали пожарникари, извършва се оглед", се казва в съобщението.
"Известия" публикува видео от мястото на инцидента.
От ръководството на висшето учебно заведение съобщиха, че пожарът е възникнал в сградата на многофункционалния библиотечен комплекс на кампуса на Московския държавен технически университет.
"Пожарни екипи пристигнаха своевременно на мястото на пожара. Пожарът е локализиран. Няма заплаха за живота на студентите и служителите", увериха от университета и обещаха да разкажат повече за инцидента по-късно.
Превод: GlasNews.bg
Още от категорията

Жега в Гърция, градусите скачат до 30

Северна Корея изстреля множество балистични ракети

Акценти

Назначиха нов главен инженер на община Пловдив

Заведение в пловдивски мол отнесе сериозна глоба от КЗП

Земетресение в Пазарджишко


Черен дим се стели над Кършияка

Пребиха дежурните метеоролози на връх Мургаш


