Паника на летището в Орландо. Пътниците на самолет на авиокомпания Delta бяха евакуирани, след като двигател се запали на пистата на международното летище в Орландо, Флорида.
Бърза евакуация
Кадри, разпространени в социалните мрежи, показват дим и пламъци, излизащи от десния двигател на самолета, докато пътниците слизат по надуваемите аварийни пързалки.
Полет 1213 на Delta е трябвало да излети от Орландо – известен като дом на Дисниленд – към Атланта, с близо 300 души на борда. По предварителни данни няма пострадали.
"Пътниците бяха евакуирани. Екипите по аварийно-спасителна дейност реагираха незабавно“, съобщиха от летището в публикация в социалните мрежи.
Разследват причините за пожара
Според изявление на авиокомпанията до CBS News, самолетът Airbus A330 е превозвал 282 пътници, 10 стюардеси и двама пилоти. Екипажът е разпоредил евакуация, след като били забелязани пламъци в една от основните двигателни секции, информира BBC.
Видео, заснето вероятно от терминала, показва пътници, стоящи на пистата, докато аварийни екипи са позиционирани до самолета.
"Благодарим на нашите клиенти за тяхното съдействие и се извиняваме за преживяното. Няма нищо по-важно от безопасността. Екипите ни ще работят, за да осигурят на клиентите възможно най-бързо достигане до крайната им дестинация“, заявиха от Delta.
Федералната авиационна администрация на САЩ обяви, че ще започне разследване на инцидента.
Още от категорията
Виж всички
Обвиниха в 59 престъпления заподозрения за масовата стрелба в Сидни, при която загинаха 15 европейци
ЕП официално забрани вноса на руска газ до края от 2027 г.
Замразяват заплатите на депутатите в Белгия за четири години
Акценти
Виж всички
50 срещу 4000: Когато каузата я няма, улицата остава празна
Почина големият пловдивски архитект Иван Делчев - Чудото