Най-малко 60 души загинаха в Индия след срутване на мост в западния щат Гуджарат, съобщават властите. 

Мостът в град Морби наскоро беше реновиран и правителството ще разследва как и защо е станал инцидентът, каза държавният министър в Министерството на труда и заетостта на Гуджрат, Бриджеш Мерджа. В момента фокусът беше върху операциите по търсене и спасяване, добави той.

Най-малко 17 души са били настанени по болници, а сред загиналите има и деца. 

Личен състав от армията, флота и военновъздушните сили на Индия помагат в операциите по търсене и спасяване, заяви главният министър на индийския щат Гуджарат Бхупендра Пател.

Пател каза, че въоръжените сили ще помогнат на националните и държавни сили за реагиране при бедствия.

Повече от 150 души са били на моста, който е туристическа атракция, по време на бедствието, каза държавният министър на вътрешните работи Харш Сангави. 230-метровият мост е построен през 19-ти век и е отворен за обществеността едва миналата седмица след ремонтни работи.