Сградата на турския парламент в Анкара се евакуира заради информация за подготвяно нападение, съобщиха местни медии. "Известиха ни за нападение. Меджлисът се евакуира“, съобщи депутатът Зия Пира, от прокюрдската Партия за демокрация на народите.
В най-големия турски град Истанбул отново е обявено извънредно положение. В града са прехвърлени допълнително 1.8 хиляди служители от специалните части на полицията, съобщи Анадолската агенция.
Има заповед да се свалят неидентифицирани хеликоптери над Истанбул, ако те откажат да се предадат. По-рано в турските медии се появиха съобщения, че над града са забелязани няколко.
По улиците на града на Босфора са засилени патрулите.
TrafficNews.bg
Изпрати на приятел:
Още от категорията
Виж всички
Тръмп с ултиматум към Иран: Подписват споразумение за ядрена програма или се случват "наистина лоши неща"
20.02.26 09:51
794
Акценти
Виж всички
БНТ с нов генерален директор: Милена Милотинова поема поста
20.02.26 11:58
299
Трус ден след полагането на клетва: Цицелков подава оставка
20.02.26 10:34
2470
Тодор Тодоров: „20 години не е справедливост"
18.02.26 21:30
7230