Един човек е загинал и шестима души са ранени в резултат на нощната дронова атака в Одеска област, като състоянието на трима от пострадалите е тежко, съобщи председателят на Одеската областна военна администрация Олег Кипер в канала си в Телеграм.
"Целта на руснаците са атакуваните пристанищни, жилищни, промишлени и енергийни инфраструктурни обекти в Одеска област. В пристанището в региона са повредени складове за торове. В резултат на избухналите пожари 4 автомобила и товарни вагони са се запалили", се казва в съобщението на Олег Кипер.
Той информира, че в Одеса са регистрирани паднали отломки на поразени дронове на територията на автокъща и санаториум, както и това, че два дрона са ударили апартаменти в две жилищни сгради.
Избухналите пожари в резултат на нападението са били своевременно потушени от спасителите.
Аварийните и общински служби ликвидират последиците от атаката.
Българите в Одеска област наброяват над 150 000 души и са трети по численост според последното официално преброяване в Украйна. В самия град Одеса живеят около 50-60 хиляди българи. Най-голямото компактно българско население е съсредоточено в Болградски, Измаилски и Белгород-Днестровски район.