
Деветнадесет ученици загинаха в пожар в общежитие в Гвиана, а още няколко деца бяха ранени. Общежитието е било към училище, обслужващо отдалечени села, населявани предимно с индианци, съобщиха властите, цитирани от Асошиейтед прес и БТА.
"Това е ужасяващ случай. Трагичен. Болезнено е", заяви президентът на страната Ирфан Али и добави, че правителството му мобилизира всички възможни ресурси, за да се погрижи за децата.
Пожарът избухна малко преди полунощ в сградата на общежитието на основното училище в югозападния граничен град Махдия - община, в която се добиват злато и диаманти, на около 320 км южно от столицата Джорджтаун, се казва в изявление на правителството.
Първоначално властите съобщиха, че са загинали 20 ученици, но по-късно броят им беше актуализиран на 19, след като медиците успяха да върнат към живота едно дете.
14 ученици са загинали на място, а петима - в местна болница. Длъжностните лица заявиха, че две деца остават в критично състояние, а четири са с тежки наранявания. Шестима ученици са откарани в Джорджтаун за лечение, петима остават в болница в Махдия, а 10 са под наблюдение.
В училището се обучават предимно деца от коренното население на възраст от 12 до 18 години. Според властите е твърде рано да се предполага какво може да е причинило пожара и допълни, че в района в момента има силни гръмотевични бури, които пречат на службите за извънредни ситуации да реагират по въздух
Още от категорията
Виж всички
Тръмп съди New York Times за 15 милиарда долара

Вълк нападна дете на плаж в Халкидики
