
Нидерландия забранява от догодина използването на мобилни устройства в класните стаи. Целта е да не се нарушава учебният процес, пишат световните медии.
Мярката се налага в координация с училищните ръководства и влиза в сила от 1 януари. Допускат се изключения, включително за ученици със специфични потребности и часове с дигитална насоченост. Засега забраната не се налага със закон, но занапред може да бъде приета и правна рамка.
Проучвания са установили, че по-малкото време пред екраните на телефоните повишава когнитивни способности и концентрация на учениците. Забраната обхваща и друти устройства като таблети и смарт часовници.
Правителството позволява на отделните училища да определят конкретните правила за учители, родители и ученици. Възможно е и решение за пълна забрана на мобилни устройства в дадено учебно заведение.
Миналата седмица ограничения обяви и Финландия, във Франция и Англия има аналогични предложения с цел подобряване на учебния процес.
Още от категорията

Мъж се вряза в група хора в германския град Пасау


ЕС призовава за по-разумно използване на водите
Акценти

Румен Радев: Парламентът обърна гръб на българския народ



Застреляха българка, нападнала с нож хора в Мюнхен




Петдесетница е! Отбелязваме слизането на Светия дух
