Германската авиокомпания Lufthansa ще освободи 29 000 служители до края на годината поради пандемията от коронавируса, съобщава вестник Bild am Sonntag.
Очаква се 20 000 служители да бъдат съкратени, работещи извън Германия, а компанията ще продаде и своя кетъринг блок "LAG", в който работят 7500 работници. В резултат на тези съкращения броят на служителите на Lufthansa по света ще бъде намален до 109 000.
Допълнителни 10 000 работни места ще бъдат съкратени в Германия през следващата година. Компанията вече е похарчила три милиарда евро от деветте милиарда евро държавна помощ, които е получила в началото на годината, съобщава SEEBiz.
Lufthansa има излишък от 27 000 щатни служители, заяви главният изпълнителен директор Карстен Спор миналия месец.
Преди това компанията обеща на синдикатите, че няма да издава принудителни съкращения в замяна на бонуси и други плащания.
Още от категорията
Виж всички
СЗО: Нов щам на грип оказва сериозен натиск в цяла Европа
Гърция разби наркокартел след хванати 4 тона кокаин
Акценти
Виж всички
50 срещу 4000: Когато каузата я няма, улицата остава празна
Отиде си двукратният олимпийски шампион Боян Радев