 
                  
Пловдивският волейболен клуб Строител изтегли тежък жребий за първия кръг на турнира за Купата на България при мъжете. На този етап в надпреварата се включват само отборите от Висшата лига. На 2 декември ВК Строител гостува на фаворита за влизане в Суперлигата – Дея Бургас, като крайният победител ще се реши само в един мач.
Миналия сезон пловдивският тим се представи отлично в турнира, а играеше в трета дивизия на волейболното ни първенство. Тимът на Георги Михов отстрани Берое, след което бе на прага да стори същото и с елитния Черно море – водеше с 2:1 в Пловдив, но отстъпи с 2:3.
Без двама основни състезатели излиза ВК Строител в утрешното си гостуване от 16 часа на Попово в поредния кръг от шампионата във Висшата лига. Капитанът Борислав Чукалов е възпрепятстван и няма да може да вземе участие в мача, а Манчев е контузен. Под съмнение заради травма е и Леков. Въпреки това ВК Строител ще гони трета поредна победа, след като надигра последователно Раковски Севлиево като гост и Черноморец Бяла у дома в зала Строител.
Още от категорията
Виж всички 
            
              Без пловдивски отбор на финалите на държавното по тенис
 
              
              
           
              
              
          Акценти
Виж всички 
                
                
             
                
                
             
                
                
             
                
                
             
                
                
             
                
                Напусна ни доайенът на пловдивските адвокати Елена Райчева
 
                
                
             
                
                Продават емблематично заведение и пиано бар в Пловдив
 
                
                
             
                   
                   
                   
                  