
Виктория Томова не успя да се класира за финала на турнира на трева в Бад Хомбург (Германия) с награден фонд над 802 хиляди евро.
Първата ракета на България отстъпи с 0:6, 6:7(8) от №49 в световната ранглиста Дона Векич от Хърватия. Срещата продължи 101 минути.
Българката игра късно вчера инфарктен четвърфинал срещу рускинята Анна Блинкова от Русия. Вики спаси пет мачбола и победи с 2:6, 6:1, 7:6(9) в мач продължил 2 часа и 14 минути. Векич пък спечели без игра на четвъртфиналитe.
Томова успя да обърне резултата във втория сет от 2:4 до 5:4, а след това се стигна до тайбрек. В него българката поведе с 4-2 точки, но допусна обрат за 4-5. Вики спаси мачбол при 5-6 точки, но загуби с 6-8.
Преди днешната среща Томова постигна четири поредни победи на турнира.
С блестящото си представяне на турнира Вики ще запише ново рекордно класиране в световната ранглиста за жени. Българката има вече 1223 точки и ще бъде №48 в началото на следващата седмица.
Виктория Томова пък ще играе в първия кръг на Уимбълдън срещу №40 в света Синю Уан от Китай. През тази година Томова има две драматични загуби от Уан в по три сета. Българката загуби от Уан във втория на Откритото първенство на Франция по тенис с 5:7, 7:5, 1:6, а преди това пропусна десет мачбола и загуби със 7:5, 5:7, 4:6 на турнира в Мадрид. При победа Вики може да играе във втория кръг срещу петата поставена Джесика Пегула.
Още от категорията
Виж всички
Борислав Велев 'Рой' се завръща на ринга на Max Fight 63

Марица запазва единствената си чужденка за новия сезон

Акценти
Виж всички




Хаос по пътищата в Пловдив, дъждът парализира движението

Автомобил „невидимка" кръстосва Пловдив без номера ВИДЕО



Дъждът "удави" Пловдивската библиотека "Иван Вазов"
Темите на Traffic News
