Призовах преди три дни шефа на Ботев Пловдив Илиян Филипов на детектора на лъжата, но нещо го няма. Господинът не се обажда. Искам чрез вашата агенция да му припомня, че го чакам. Нали е мъжкар, нали е точен“, заяви пред Блиц президентът на Славия Венцеслав Стефанов.

„Даже съм готов заставането ни пред детектора на лъжата да е публично. Да е пред медии, журналисти и камери. Нека цяла България види на живо.

"Ако ще се съдим, може да се съдим 2-3 години и на края ще го осъдя, защото имам факти и документи“, добави босът на най-стария столичен футболен клуб.

Собственикът на Ботев (Пловдив) Илиян Филипов заведе дело за клевета срещу Венцеслав Стефанов още през октомври миналата година.

"В средата на изминалата седмица президентът на Славия отправи изключително тежки обвинения, заявявайки в спортни медии, че “емисари на Ботев (Пловдив), близки до техния собственик, са дошли и са искали от футболисти на Славия да продадат мача”.

На 2 февруари тази година на пресконференция шефът на Славия заяви следното:
"Филипов ме съди за 20 000 лева за обида. Ако той е мъж и претендира, че е коректен и точен, съм готов двамата да се явим на детектор на лъжата и да се види кой - прав, кой - крив. Готов съм. Мъж ли е? Ако носи панталони, не с адвокати, съдии-мъдии, а на детектор на лъжата. Право куме в очи - това предлагам. Да каже дали е съгласен ".

Венци Стефанов за Илиян Филипов: Щял да ме съди, като си се оакал, поне се забърши малкоТой разчита, че делото ще бъде в Пловдив. Няма шанс, заяви още президентът на Славия

Филипов предложи с Венци Стефанов да се явят на детектор на лъжатаТой отговори на нападките на президентът на Славия

Венци Стефанов: Ако Илиян Филипов е мъж, да се яви на детектор на лъжатаФилипов е много далеч от футбола, заяви Стефанов