
Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за финала на тенис турнира в австралийския град Бризбън АТП 250. Гришо победи с 2:0 сета представителя на домакините Джордан Томпсън.
Двубоят започна без пробиви, но при 3:2 Григор проби своя съперник и поведе с 4:2. След това той затвърди пробива - 5:2 и беше на само гейм от спечелването на сета. Българинът не сгреши след 6:3 спечели първата част и поведе в сетовете.
Във втората част нямаше пробиви до 3:2, когато австралиецът имаше три шанса за пробиви, но Григор не допусна това и взе подаването си - 3:3. Двубоят продължи без пробиви до 5:5, когато в най-добрия момент българинът проби за 6:5 и при свое подаване не сгреши за 7:5 и за трети път в кариерата си е на финал в Бризбън.
Утре Григор ще срещне във финала датчанина Холгер Руне. 8-ят в света победи с 2:0 сета руснака Роман Сафулин.
Това е трети финал за Гришо в Бризбън, а преди това той загуби от Анди Мъри през 2013-та година и спечели турнира през 2017-та година срещу Кей Нишикори.
С класирането си за финала Григор си осигури минимум 116 точки за ранглистата и 55 665 долара от наградния фонд.
Още от категорията

Пловдивски треньор спечели Купата на Люксембург

Берое отговори на изявлението на ЦСКА, дава Томаш на ФИФА

Акценти

Назначиха нов главен инженер на община Пловдив




Дежавю: Гуми отново горят в Кършияка



