Олимпийската шампионка в бокса за България Стойка Кръстева беше посрещната с гайдари на летище София. Боксьорката ни бе посрещната от шефа на родната федерация Красимир Инински. 

Кръстева и нейният треньор бяха посрещнати и с питка. 

Служебният министър на спорта Андрей Кузманов поздрави Стойка за успеха и ѝ подари букет. 

Стойка Кръстева донесе първата олимпийска титла за България в бокса. Тя е една от трите ни златни медалистки в Токио, след каратистката Ивет Горанова и ансамбълът ни по художествена гимнастика. 

"Искам да благодаря на всички, които бяха да момент. 21 години много труд и лишения. Може би още не съм осъзнала какво точно се е случило. Радвам се, щастлива съм и горда, че това се случи именно на мен и че успях да накарам хората да се гордеят и българският химн да се чува в цял свят. Всеки един от нас трябва да обича и тачи България. Ние като спортисти го показахме. Посланието не е на жени и мъже, а е всички да бъдем горди, спортисти и големи хора. Да показваме на младите какъв е правилният път. Ние сме една голяма нация по характер, просто трябва да се уведомим. Бях подготвена много добре", заяви Стойка Кръстева при завръщането си. 

"Доста труд и пот хвърлихме в тази обстановка. Не се знаеше как ще продължи олимпийската квалификация. Стойка беше и под карантина и пренесохме половината зала в тях. Не сме спирали да тренираме. Тренировките бяха убийствени и тренирахме по лагерите с по 6 часа на ден", каза треньорът на Стойка Кръстева Борислав Георгиев.