![Пловдивчани със златни медали от турнира по таекуoн-до](https://cdn2.trafficnews.bg/2016/11/21/b6890f1080f472655c5534d26ea761b5.jpg)
622-ма състезатели от 11 страни взеха участие в 15-ото издание на Bulgarian Open по Таекуон-до ITF. То се състоя през уикенда в спортната зала на ПУ „Паисий Хилендарски“ и бе в памет на Стоян Стоянов – първият медалист от световно първенство за България.
Турнирът премина на изключително високо ниво и при голям интерес от страна на спортната общественост. За пореден път в Пловдив пристигна и гранд-майсторът и президент на Европейската федерация по таекуон-до Майкъл Прюит. По предложение на президента на Българската федерация по таекуон-до Марио Богданов за първи път организацията на турнира бе променена от пирамидална система на единоборство „Всеки срещу всеки“.
„След световното първенство миналата година в зала „Колодрума“ Пловдив отново демонстрира големите си възможности да организира мащабни спортни прояви от най-висок ранг. В лицето на състезателите и гостите градът намери още стотици нови приятели“, коментира вицепрезидентът на Българската федерация Костадин Димитров. Той благодари за подкрепата на всички, включили се в организацията на турнира.
Радост на публиката донесоха златните медали на пловдивчаните Димитър Китипов при мъжете и Божидар Матов при юношите – старша възраст. Костадин Димитров заяви, че вече се работи за още по-добро представяне на българските състезатели в отделните дисциплини на предстоящото Европейско първенство по таекуон-до, което ще се състои в Ливърпул в края на април.
TrafficNews.bg
Акценти
![Предрешено: Голяма строителна компания ще обновява кино „Космос” за 9,9 млн. лева](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/11/381_predresheno-goliama-stroitelna-076.jpg)
![По две обвинения и отстраняване за пиян полицай и катаджия, прикрил катастрофата му в Първомай](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/10/381_po-dve-obvineniia-i-otstraniavane-piian-685.jpg)
![Проектът за нов огромен парк в Южен напредва](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/10/381_proektat-nov-ogromen-park-yuzhen-501.jpg)
Проектът за нов огромен парк в "Южен" напредва
![Боклукчийски камион се заби в бетонна стена на бул. „Кукленско шосе”](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/11/381_boklukchiiski-kamion-se-zabi-betonena-341.jpg)
![Георги остава в ареста, адвокатът му: Телесните повреди на Дебора са от рискован секс](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/11/381_georgi-ostava-aresta-advokatat-mu-183.jpg)
![Мъжът, развявал половия си орган на Главната, „живеел” около Халите, но е неоткриваем за властите](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/11/381_mazhat-razviaval-poloviia-si-organ-747.jpg)
![Кметът предлага Северна тангента да спаси движението след изграждане на новия квартал във Филипово](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/10/381_predlagat-severna-tangenta-da-spasi-222.jpg)
![Гладиатор от Столипиново обикаля с каруца из Пловдив](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/11/381_rimski-kolesnik-krastosva-plovdiv-728.jpg)
"Гладиатор" от Столипиново обикаля с каруца из Пловдив
![4-ма станаха жертва на „ало” измама в Пловдив: Хвърляли пари, за да заловят „ало” измамници](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/11/381_4-ma-stanaha-zhertva-alo-izmama-plovdiv-714.jpg)
Темите на Traffic News
![Нов квартал със 75-метрови небостъргачи изниква в Пловдив](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/07/381_nov-kvartal-sas-75-metrovi-148.jpg)
Нов квартал със 75-метрови небостъргачи изниква в Пловдив
![Разследване! Бизнес за милиони от дъното на Марица - Част I](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/01/26/381_razsledvane-biznes-milioni-danoto-103.jpg)