
България ще вземе участие със седем атлети на Европейското първенство за младежи и девойки под 23 години, което ще се проведе от 17 до 20 юли в Берген, Норвегия. Състава ни се състои от седем български надежди, част от които е пловдивчанката Пламена Миткова (Локомотив Пловдив). Световната шампионка на скок на дължина за девойки под 20 години oт Кали 2022 ще има възможността да повтори успеха си през тази година в компанията на още двама големи шампиони - европейския златен медалист за мъже Божидар Саръбоюков и европейския шампион под 18 години Лъчезар Вълчев. Саръбоюков ще премери сили с европейски атлети в скок на дължина и троен скок.
В спринта на 100м. Никола Караманолов и Христо Илиев ще се насочат към отличията в норвежката столица, в компанията на дискохвърлячката Ивелина Милкова и гюлетласкача Тодор Петров.
По-рано през годината част от тези лекоатлети представиха родината ни на отборното първенство, където България загуби мястото си във втора лига.
Пълният състав за европейското първенство в Норвегия:
Пламена Миткова - скок на дължина
Ивелина Милкова - диск
Христо Илиев и Никола Караманолов - 100м младежи
Божидар Саръбоюков - скок на гължина и троен скок
Лъчезар Вълчев - троен скок
Тодор Петров - гюле
Още от категорията

Волейболният Локомотив дебютира в евротурнирите с мач срещу отпаднал от Шампионска лига

Баскетболният Локомотив с много високи цели в НБЛ

Акценти



Откриха уран в питейната вода на Първомай и две села





Екшън в Асеновград! Мъж наръга жена заради... парче пица
