Изключително успешно премина и завърши Световното първенство по спортна аеробика за юноши и девойки, което се проведе в Песаро, Италия, от 20 до 22 септември.

Българският национален отбор спечели две световни титли и завоюва общо седем медала.

Световна титла във възрастова група 15-17 години, категория "Групи", спечелиха А. Мишинков, Х. Златанова, К. Костова, М. Джамбова и А. Благоев. Във възрастова група 12-14 години, категория "Тройки", златото донесоха Т. Рибарова, В. Крушарска и И. Агова.

- 3-то място, кат. "Индивидуално": Стефани Лечева

От 27 до 29 септември ще се проведе и Световното първенство по спортна аеробика за мъже и жени, отново в Песаро, където националният ни отбор в състав Борислава Иванова, Антонио Папазов, Тихомир Баротев и Христо Манолов, ще се борят за медалите в категориите "Индивидуално жени", "Индивидуално мъже", "Смесени двойки" и "Тройки".