Първата ракета на България - Григор Димитров, може да се наложи да си промени плановете за следващите дни, когато трябваше да играе на турнира от сериите ATP 500 в Акапулко.
Причината е, че турнирът в Мексико е под заплаха, тъй като в страната напрежението ескалира заради един от най-големите местни картели - “Халиско - ново поколение” (CJNG).
Лидерът на картела - Немесио Осегера Севрантес - Ел Менчо, е бил убит при ударна операция на специалните части на мексиканската армия и това отприщи гнева на картела.
В редица региони на Мексико се водят престрелки, десетки автомобили са подпалени, а много пътища са блокирани. Членове на картела дори блокираха достъпа до летището в Гуадалахара и откриха стрелба по терминалите, което наложи спирането на работа на аерогарата.
Най-засегнати са щатите Халиско, Колима и Мичоакан, където дори училищата и бизнес сградите са затворени.
Организаторите на турнира в Акапулко излязоха с позиция, в която заявиха, че засега мачовете ще се играят.
Ето какво гласи тя:
“До този момент не е издавано никакво официално съобщение за анулиране на събитието. Турнирът се провежда по предварително обявената програма, а организацията и провеждането му протичат нормално. Организаторите поддържат постоянна координация и комуникация с федералните, щатските и местните власти, като стриктно се спазват установените протоколи за сигурност”.
Турнирът в Акапулко е един от любимите на Григор Димитров, като българинът го спечели през 2014 г.
Още от категорията
Виж всички
Пловдивчанинът Илиян Радулов вицешампион в Анталия
Шон Стрикланд се завърна с впечатляваща победа
Акценти
Виж всички
НАП с нова серия от проверки, влязоха в известни заведения
Започва Великият пост: време за покаяние и смирение