Марица загуби с 1:3 гейма от френския Мюлуз първия си мач от втория турнир от група С на Шампионската лига в Полша. Маричанки изиграха не лош двубой, но не успяха да преборят французойките.

Българският шампион започна по-добре двубоя поведе с 10:8, а след това тимът водеше и с 20:17, но французойките успяха да изравнят след 21:21 и след 25:23 Мюлуз взе първия гейм.

Втората част българският шампион поведе сериозно в резултата първо 8:3, а след това и 14:8. Постепенно френският тим успя да се върне в двубоя и се стигна до 23:21, но Марица не допусна изравняване и се стигна до 25:22 и Марица изравни геймовете.

Третата част Мюлуз водеше през целия гейм и се стигна до 20:14, но Марица направи сериозна серия и успя да изравни резултата - 21:21. Все пак момичетата на Франсоа Салвани успяха спечелят гейма с 25:22.

Четвъртата част започна много лошо за Жълто-сините, след като Мюлуз поведе със 7:3. Момичетата на Лазар Лазаров успяха да намалят изоставането си на само точка - 14:13, но след 25:22 Мюлуз успя да спечели двубоя с 3:1 гейма.

Топреализатор в срещата стана Мирослава Паскова с 24 точки, а Кремена Каменова и Джесика Карбахал завършиха с по 12 точки. Анна Хаак от Мюлуз стана MVP на двубоя, като тя реализира 17 точки за победителките.

В първия мач от програмата на турнира в Лодз домакинът на турнира ЛКС Комерскон загуби с 0:3 от турския гранд ВакъфБанк.

Във втория състезателен ден в сряда, Марица играе срещу домакина на турнира ЛКС от 19:00 б.в., а от 21:30 б.в. ще се срещнат Мюлуз и ВакъфБанк.