Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби на четвъртфиналите на втория турнир от Големия шлем - Ролан Гарос. Българинът не успя да преодолее световния номер 2 - италианеца Янек Синер и загуби с 0:3 (2:6, 4:6, 6:7 (3) сета. За Григор, който е номер 10 в света, игра за първи път в кариерата си на четвъртфинал на Ролан Гарос.

Ужасно започна първия сет за българина, който беше пробит на два пъти и след 6:2 сетът беше спечелен от Синер.

Във втората част Синер проби още в първия гейм и затвърди пробива - 2:0. До края на сета нямаше повече пробиви и след 6:4 италианецът спечели сета.

В третия сет не се стигна до пробиви - 2:2. До 4:4 нямаше пробиви, но Григор беше пробит за 5:4 и Синер сервираше за мача. Българинът проби и остана в двубоя - 5:5. Стигна се до тайбрек, а в него Синер се наложи със 7:3 и спечели мача.

На полуфиналите Синер ще играе срещу победителя от двубоя между Карлос Алкарас и Стефанос Циципас.

Официално: Джокович се оттегли от "Ролан Гарос” и сдаде първото място в ранглистата