Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира "Мъри Ривър Оупън" с награден фонд 320 775 долара.

Димитров, поставен под номер 2, победи с 6:4, 6:7(5), 6:3 Алексей Попирин от Австралия. Срещата продължи 2 часа и 24 минути.

Това е четвърти пореден АТР турнир за Григор, на който достига до четвъртфинал. По късно днес Димитров ще излезе отново на корта за следващия си мач срещу Корентен Муте от Франция, който елиминира Джеймс Дъкуърт със 7-6(4), 6-4.

Димитров започна перфектно срещата и проби още в първия гейм. Да края на първата част нови пробиви нямаше и Григор затвори сета с 6:4.

Във втората част Димитров отново стигна първи до пробив за 3:2. При 5:4 Григор сервира за спечелване на мача, но допусна рибрейк. След два разменени сервис гейма се стигна до тайбрек. В него Попирин поведе с 5:2 точки и изравни сетовете след 7:5.

В третата решителна част Димитров поведе с 5:0 и спечели с 6:3.

За достигането си до четвъртфиналите Григор заработи 45 точки за световната ранглиста.