Мъжкият национален отбор по волейбол записа много срамен резултат и загуби от Мексико с 2:3 гейма. По този начин националите завършиха на последното място в групата си след поражение с 0:3 от Полша и САЩ.

България стартира ударно и поведе с 25:20, но след това загуби втората част с 20:25 и така вече и на практика нямаше шансове за класиране в елиминациите. Мексико направи пълен обрат след 25:23, а България все пак се вдигна и вкара мача в тайбрек след 25:23.

В тайбрека националите поведоха с 14:11, но не затвориха мача и се стигна до 14:14. Националите имаха още два шанса да затворят мача, но отново не успяха и накрая Мексико спечели мача след 18:16.

Цветан Соколов завърши с 22 точки, Александър Николов добави 21, а Аспарух Аспарухов завърши с 13 точки.

За Мексико Диего Гонзалез с 31 точки.

Националите завършиха с една точка на последното място в групата, Мексико също отпада с две точки и победа, а САЩ и Полша продължават към елиминациите.